Lamine Cam Ankara Camcı

Lamine Cam Ankara Camcı

LAMİNE CAM

Lamine Cam Ankara Camcı Lamine cam renkli veya renksiz özel bağlayıcı polivinil butiral (PVB) veya Etilen Vinil Asetat (EVA) tabakalar yardımıyla iki veya daha fazla cam plakanın ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile üretilir. Kırılma halinde parçaları yerinde tutarak yaralanma risklerini azaltır. Bu özelliği nedeniyle lamine güvenlik camı olarak kabul edilir. Lamine cam, bir taraftan diğer tarafa istenmeyen geçişleri önlemesi veya geciktirmesi açısından da doğru bir seçimdir. Laminasyon eğimli veya başüstü camlamaların iç camları için standart ve tipik bir çözümdür.

Lamine,yalıtım camı üniteleri (ISICAM®), renksiz, harmandan renkli, kaplamalı ve ısıl işlemli camlarla birlikte oluşturulabilir. Lamine cam, düşük UV geçirgenliği ile eşyaların doğal renklerinin daha uzun süre korunması ve gürültü kontrolu açılarından da yararlıdır. Standart Lamine üretimi 0,38 mm kalınlıklı renksiz PVB ile yapılmaktadır. Ayrıca 0.76, 1.14, veya 1.52 mm kalınlıklı yapılabilir. Laminasyonda kullanılan cam/camlar temperli ise 1,52 mm kalınlıklı PVB kullanılmaktadır.

Güneş kontrol ve çeşitli yalıtım amaçlarına uygun kombinasyonlar sağlamak amacıyla, şeffaf bağlayıcının kalınlığının yanı sıra, LOW-E’li ya da değişik tasarımlar için renkli, kumlama efektli ara bağlayıcılarla çeşitli dekoratif kombinasyonların oluşturulması mümkündür.

Günümüzde silahlı saldırılardan korunmak için çeşitli yollar vardır. Bunların içinde en zararsız olanları şüphesiz karşı tarafa zarar vermeden kendini korumaktır. Kişilerin kendini koruma yollarının başında da araçlarını veya yaşam alanlarını silahlı saldırılara karşı mukavemetli elemanlar ile kaplamaları gelmektedir. Bu elemanlardan bir tanesi olan güvenlik camları, çarpma, patlama, kırılma sırasında küçük ama zararsız parçalara ayrılan, ancak çerçesi içinde kalarak dağılmayan camlardır. Bu özelliklerin sağlanabilmesi için lamine camlar en doğru çözüm gibi görünmektedir. PVB (Polivinil bütiral) veya polikarbonat ara katmanlı laminasyonlu birleşimler olan bu camlar kırılsa dahi çerçevesinin içinde, birarada kalarak etrafa dağılan tehlikeli parçalar olmaktan çıkar. Ancak her lamine camın darbe ve patlamalara karşı dayanıklı olduğu söylenemez. Bu aşamada birleşim katmanlarının fiziksel özellikleri ve kalınlıkları, bitmiş ürünün çerçevesi ile ilişkisi önem kazanmaktadır. Bu çalışma, kurşun geçirmez camların üretim prosesi ve kurşun geçirmez camların balistik testler incelenmiştir.

Lameks®, Trakya Cam’ın lamine camının markasıdır.

İki veya daha fazla cam plakanın özel bağlayıcı polivinil butiral (PVB) tabakalar yardımıyla, ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile üretilir.

Lamine Cam Ankara Camcı Cam kırılmasından kaynaklanan riskleri, kırılma halinde parçaları yerinde tutarak en aza indirger.
Kaza nedeniyle oluşabilecek yaralanmaların engellenmesinin yanı sıra, dışarıdan gelecek darbelere karşı can ve malın korunması amacıyla da kullanılır.

Eşyaların ve kumaşların renklerinin solma nedeni olan ultraviyole (UV) ışınlarının geçişini %97 oranında engeller.
Lameks®, ses yalıtımına katkı sağlar. Bronz, füme, mavi, yeşil renk seçenekleri mevcuttur.

Kullanım Alanları
Vitrinler
Çatı ve tavan camları
Rüzgârlıklar
Korkuluklar
İç bölme panoları
Müzeler
Banka şubeleri
Hastaneler (Özellikle psikiyatri klinikleri )
Trafiğin yoğun olduğu geçitler
Okullar
Çocuk yuvaları
Polis merkezleri ve askeri kurumlar
Aktivitenin yoğun olduğu spor kompleksler

 Ankara’da lamine cam olarak; Çankaya lamine cam, Yenimahalle lamine cam, Altındağ lamine cam, Etimesgut lamine cam, Gölbaşı lamine cam, Keçiören lamine cam, Mamak lamine cam, Sincan lamine cam, Angora Evleri lamine cam, Anıttepe lamine cam, Bahçelievler lamine cam, Balgat lamine cam, Beşevler lamine cam, Cebeci lamine cam, Çukurambar lamine cam,

Dikmen lamine cam, Emek lamine cam, İlker lamine cam, Kavaklıde relamine cam, Kocatepe lamine cam, Küçükesat lamine cam, Maltepe lamine cam, Oran lamine cam, Öveçler lamine cam, Seyranbağları lamine cam, Tandoğan lamine cam, Yenişehir lamine cam, Yıldız lamine cam, Yüzüncü Yıl lamine cam, Bağlıca lamine cam, Batıkent lamine cam, Beştepe lamine cam,

Ankara  Acil Camcı 

Çayyolu lamine cam, Demetevler lamine cam, Koru Sitesi lamine cam, Söğütözü lamine cam, Aydınlıkevler lamine cam, İncek lamine cam, Ayvalı lamine cam, Esertepe lamine cam, Etlik lamine cam, Ufuktepe lamine cam, Subayevleri lamine cam, Abidinpaşa lamine cam, Akdere lamine cam, Mamak lamine cam, Tuzluçayır lamine cam, Akyurt lamine cam, Ayaş lamine cam, Beypazarı lamine cam, Çubuk lamine cam, Çamlıdere lamine cam, Kızılcahamam lamine cam, Pursaklar lamine cam, ilçelere lamine cam hizmetleri verilmektedir.

Acilen Cam Taktırmaya mı İhtiyacınız Var ?
Tıkla Ara Camcı Kısa Sürede Kapında!
  ( 0 537 ) 926 02 57
Bizi Arayın