Cam Filmi Ankara

Cam Filmi Ankara

CAM FİLMİ

Binaların dışarıya bakan gözleri olan pencere veya balkonlar için günümüze kadar birçok farklı yapı sistemi kurulmuş ve uygulanmıştır. Gelişen estetik mimari ve yeni dizayn seçenekleri doğrultusunda yeni nesil pencere ve balkon sistemleri de ortaya çıkabilmektedir. Bu alanda özellikle cam malzeme temelinde birkaç örnek verebiliriz. Bunlardan ilki cam balkon olarak da dillendirilen katlanır cam sistemleridir. Bu sistemler alt ve üst kısmı alüminyumdan, orta kısmı ise tamamen 6 ve 8 mm temper camlardan oluşan, balkon ya da mekan kapatma sistemleridir. Sistem özellikle manzaraya bakan yerlerde, manzara ile insanların görüş alanı arasında herhangi bir görüntü kirliliği oluşturacak unsurların kalmaması açısından tercih edilmektedir. Her türlü balkon, kafeterya, teras vs.. gibi yerlerde kullanılabilir. Bu yapı özelinde iki türlü sistem bulunmaktadır, birincisi katlanabilir sistem, diğeri ise sürgülü sistem dediğimiz sistemlerdir. Sistem en baştaki kanadın fiks açılır konumda bulunması ve diğer kanatların da gelip üzerine katlanabilir bir şekilde açılıp manzara ile arada herhangi bir görüntü kirliliği oluşturacak parçaların kalmadığı bir sistemdir.

Diğer bir örnek olarak verebileceğimiz çift açılım pencere sistemleri kanatların 75 derece ile açıldığı pencere sistemleridir. Avantajlarına gelince, tülü, perdeyi açmadan evimizin yanlardan gelen hava sirkülasyonu ile havalandırıldığı, dar bir açı ile açıldığı için yine tül veya perdenin uçmadığı, genel olarak evi havalandırmaya yarayan kullanışlı bir aksesuardır. Pencere kolumuz aşağıya doğru bakarken penceremiz kapalı konumdadır. Pencere kolumuzu yere paralel bir konuma getirdiğimizde, penceremiz tamamen açılır hale gelir. Pencere kanadını kapatıp pencere kolumuzu yukarıya doğru kaldırıp dik konuma getirdiğimizde kanadımız çift açılır konumunu alır.

Bina Cam Sistemleri yaptırmak istiyorsunuz ama bu işi emanet edecek ehil bir firma arayıp bulmak size zor geliyorsa, NAZLI CAMCI‘a girerek Bina Cam Sistemleri hizmet almak için iletişim formunu doldurunuz  ve ANKARA CAMCI‘ın benzersiz eşleştirme sistemi sayesinde sadece sizin bulunduğunuz bölgede hizmet veren, işinde ehil firmalar sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunsun. Size düşen hem pratik hem de ekonomik olan bu teklifler arasından size en uygun olanını seçmek olsun.

Özellikle otomobillerin camlarında siyah ve aynalı olarak görebildiğimiz cam filmleri sadece buralara özgü bir seçenek olmayıp sadece resmiyet ve gizem katmak için de kullanılmaz. Buna göre evlerimizdeki pencereler için de farklı renk ve malzeme seçeneklerine sahip olan birçok estetik ve kullanışlı cam filmleri bulunmaktadır. Düz bir şekilde kaplanarak dışarıdan görünmeyi engelleyen cam filmleri gibi parçalı şekilde yapıştırılarak sadece estetik bir görünüm katma amacına yarayan filmler de bulunmaktadır.

Genellikle çok ince bir plastik veya metal kaplama malzemesinden üretilen cam filmleri farklı seçeneklere göre ışık geçirmeyen, aynalı veya absorbeli gibi birçok farklı teknik seçeneklere de sahiptir. Bu tarz malzemelerle kaplamasını yapabileceğiniz cam filmleri düz bir halde pek dikkat çekmeyen pencerenizin ikinci kez bakılmasını sağlayabilir. Bunun yanında sadece karartma amacıyla değil odaya giren ışığın verimini artırmak için de cam filmleri kullanılabilir.

Genel görüş olarak eski zamanlarda çok farklı ve ilginç bir seçenek olarak görülen bu cam filmleri artık ev dekorasyonunda gayet popüler ve normal bir seçim haline gelebilmiştir. Buna göre eski bir pencere modelinin üzerine yapılan dekoratif bir cam filmi uygulaması bu pencereye hoş bir görünüm katabilir. Cam filmi uygulamalarının bir önemli özelliği de zaman içinde sıkılmanızdan dolayı veya evin diğer parçalarıyla ilgili değişimler sonrası bir uyumsuzluk durumu ortaya çıktığında bu uygulamayı kolayca camınızdan sökebilmenizdir. Bu sayede yeni bir pencere masrafına girmeden yepyeni bir pencere görünümü kazanabilirsiniz.

Sadece düz şekilde karartmalı ya da parçalı şekillerde yapılan buğuşu etki veren cam filmlerinden bahsetmek bu uygulamanın alanını tam anlatmaya yeterli olmaz. Buna göre farklı renklerde ve desenlerde birçok cam filmi uygulaması bulunmaktadır. Yaratıcı formlarda tercih edilen cam filmlerinde fotoğraf ya da hoş bir resim çalışması dahi cam filmi haline getirilerek pencerenizin bir tabloya dönüştürülmesi sağlanabilir.

Güvenlik açısından da ön planda olan cam filmleri dışarıya bakan pencerelerinize uygulanarak dışarıdan görülmeyi engellemeye yardımcı olurlar. Bunun yanında özellikle banyolarda kullanılan duşakabinlerde de dışarıdan görülmeyi engellemek amaçlı olarak tercih edilirler.

Pencere Filmi yaptırmak istiyorsunuz ama bu işi emanet edecek işinde usta bir firma arayıp bulmak size zor geliyorsa, Firmamıza gelerek Pencere Filmi hizmeti için iletişim formunu doldurun. Size düşen hem pratik hem de ekonomik olan bu teklifler arasından size en uygun olanını seçmek olsun.

Bizi Arayın